Tuesday, February 9, 2016

Õpilaste teadusfestival 2016

Lp klassiõpetaja! 

Õpilaste Teadusfestivalil (ÕTF) tutvustavad selgi aastal oma uurimis- ja katseprojekte 1.-6. klassi õpilased. 
Projekte tutvustatakse festivali mõlemal päeval (28.04 kell 10-17.30, 29.04 kell 10-13). Kõigile projekte tutvustavatele õpilastele on korraldatud tasuta toitlustamine ja väljastpoolt Tallinna osalevatele õpilastele ka tasuta majutus.
Sellisel suurel õpilasteaduse üritusel oma uurimis- või katseprojekti avalikkusel tutvustamine annab õpilastele hea kogemuse ja võimaldab saada oma tööle ka külastajatelt tagasisidet. Lisaks ammutada positiivset inspiratsiooni festivalil osalevatelt parimatest õpilaste teadustööde konkursile esitatud uurimistöödest ja vestlusest nende autoritega. 
Kuna sarnaseid õpilaste teadus- ja uurimistööde esitlusi Eestis varem eriti korraldatud ei ole, siis on abiks eelmise aasta ÕTFil salvestatud mõned intevjuud, mis aitavad paremini aru saada, et  mis katseid osalejad tegid ja/või mida uurisid ning kuidas nad oma töid esitlesid.
Link videole: https://www.youtube.com/watch?v=gNA-1fNvE5M&feature=youtu.be
Et festivali algkooliõpilaste alale mahub vaid 17-20 õpilast või meeskonda, korraldame festivalil osaleda soovijate hulgas konkursi. Oma osalemise soovist saab teada anda alloleva eelregistreerumisvormi kaudu kuni 1. märtsini (kaasa arvatud). Tulemused teatame hiljemalt 15. märtsil. 
Et projekti pealkirja järgi on otsust teha keeruline, siis
  • laadige eelregistreerumisvormis üles fail oma katse lühikese vabas vormis kirjeldusega (kuni 1 lk)
  • tehke telefoni või muu abivahendiga väike video, milles oma katset või projekti näitate, laadige see video Youtube’i või Vimeosse ja sisestage registreerumisvormi link video aadressiga.
 Kui küsimusi tekib, siis võtke kindlasti ühendust tel 730 0335, 520 3270 või e-posti aadressil margit.lehis@etag.ee
Kohtumiseni!
Margit Lehis
ÕTF 2016 projektijuht
Eesti teadusagentuur

No comments:

Post a Comment